Thai Airways International Boeing 787-8 Dreamliner
Product number:
526869
Listprice:
32,95 €
Thai will be introducing the first of currently eight ordered Dreamliners into service in 2014. This first 787 is named after an administrative district in Central Thailand.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Thai Airways |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 787 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 120 mm |
| Weight | 126 g |
| Aircraft Registration | HS-TQA Ongkharak |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Thai will be introducing the first of currently eight ordered Dreamliners into service in 2014. This first 787 is named after an administrative district in Central Thailand.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Thai Airways |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 787 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 146 mm |
| Wingspan | 120 mm |
| Weight | 126 g |
| Aircraft Registration | HS-TQA Ongkharak |
| Release Date | September/October 2014 |