Thai Airways Airbus A350-900 – HS-THG “Phu Pha Man”
Product number:
529693-001
Listprice:
34,95 €
By autumn 2016, the first of 12 A350s ordered should be delivered, initially replacing the oldest 777 aircraft.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Thai Airways |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A350 |
| Material | metal |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 141 mm |
| Wingspan | 122 mm |
| Weight | 143 g |
| Aircraft Registration | HS-THG |
| Release Date | July/August 2021 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
By autumn 2016, the first of 12 A350s ordered should be delivered, initially replacing the oldest 777 aircraft.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Thai Airways |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A350 |
| Material | metal |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 141 x 40 x 141 mm |
| Wingspan | 122 mm |
| Weight | 143 g |
| Aircraft Registration | HS-THG |
| Release Date | July/August 2021 |