SWISS International Airlines Airbus A340-300
Product number:
554237
Listprice:
56,00 €
Named after the city of Lucerne, HB-JMG is one of currently 15 A340s that are operated by the Swiss national carrier on its long-haul routes.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | SWISS International Air Lines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A340 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 320 x 105 x 325 mm |
| Wingspan | 301 mm |
| Weight | 690 g |
| Release Date | July/August 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Named after the city of Lucerne, HB-JMG is one of currently 15 A340s that are operated by the Swiss national carrier on its long-haul routes.
| Manufacturer | Airbus |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | SWISS International Air Lines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | A340 |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 320 x 105 x 325 mm |
| Wingspan | 301 mm |
| Weight | 690 g |
| Release Date | July/August 2011 |