Swiss Air Force Northrop F-5E Tiger II Fliegerstaffel 8, Meiringen Air Base
Product number:
556545
Listprice:
31,50 €
| Manufacturer | Northrop Grumman |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Swiss Air Force |
| Category | WINGS |
| Wings Type | F-5 Tiger |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 125 x 45 x 125 mm |
| Wingspan | 71 mm |
| Weight | 81 g |
| Aircraft Registration | J-3072 |
| Release Date | July/August 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Northrop Grumman |
|---|---|
| Scale | 1:200 |
| Operator | Swiss Air Force |
| Category | WINGS |
| Wings Type | F-5 Tiger |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 125 x 45 x 125 mm |
| Wingspan | 71 mm |
| Weight | 81 g |
| Aircraft Registration | J-3072 |
| Release Date | July/August 2014 |