Stöffelliner dump body semitrailer 3axles (Kempf), white with red tarp
Product number:
076555-003
Listprice:
17,95 €
After the two variants with red chassis, the white Stöffel-Liner now gets a black chassis, but a red tarpaulin.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | white, red |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | November/December 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
After the two variants with red chassis, the white Stöffel-Liner now gets a black chassis, but a red tarpaulin.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | white, red |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | November/December 2023 |