Steyr STA XL 3-axle tractor
Product number:
148511
Listprice:
10,75 €
Collectors of Austrian vehicles no longer need to wait for a 3-axle tractor from Herpa. The Steyr ST-A is released in the XL version, featuring side wind deflectors and a roof spoiler painted in dark green colors.
| Manufacturer | Steyr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40 g |
| Release Date | September/October 2002 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Collectors of Austrian vehicles no longer need to wait for a 3-axle tractor from Herpa. The Steyr ST-A is released in the XL version, featuring side wind deflectors and a roof spoiler painted in dark green colors.
| Manufacturer | Steyr |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Material | plastic |
| Color | Green |
| Packaging dimensions LxWxH | 155 x 76 x 36 mm |
| Weight | 40 g |
| Release Date | September/October 2002 |