Steel dump trailer, white
Product number:
077057
Listprice:
18,95 €
NEW TYPE! Based on the Kempf SKM 35/3, this white round steel dump trailer with red chassis will complement the assortment of neutral trailer assortment.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | May/June 2023 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
NEW TYPE! Based on the Kempf SKM 35/3, this white round steel dump trailer with red chassis will complement the assortment of neutral trailer assortment.
| Scale | 1:87 |
|---|---|
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer (single) |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 45 g |
| Release Date | May/June 2023 |