Southwest Airlines Boeing 737-700 "Nevada One"
Product number:
511964
Listprice:
13,50 €
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Southwest Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 737 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 77 x 22 x 77 mm |
| Wingspan | 69 mm |
| Weight | 35.4 g |
| Aircraft Registration | N727SW |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Southwest Airlines |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 737 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 77 x 22 x 77 mm |
| Wingspan | 69 mm |
| Weight | 35.4 g |
| Aircraft Registration | N727SW |