SmartWings Boeing 737-800
Product number:
528337
Listprice:
25,95 €
Headquartered in Prague, Smartwings operates scheduled services to 27 destinations throughout Europe, North Africa and the Middle East. OK-TTV is one of the first to be equipped with the latest split scimitar winglets.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Smartwings |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 737 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 69 mm |
| Weight | 48 g |
| Aircraft Registration | OK-TVV |
| Release Date | November/December 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Headquartered in Prague, Smartwings operates scheduled services to 27 destinations throughout Europe, North Africa and the Middle East. OK-TTV is one of the first to be equipped with the latest split scimitar winglets.
| Manufacturer | Boeing |
|---|---|
| Scale | 1:500 |
| Operator | Smartwings |
| Category | WINGS |
| Wings Type | 737 |
| Material | metal |
| Packaging dimensions LxWxH | 94.5 x 27 x 94.5 mm |
| Wingspan | 69 mm |
| Weight | 48 g |
| Aircraft Registration | OK-TVV |
| Release Date | November/December 2015 |