Setra S 215 HD "THW"
Product number:
146418
Listprice:
19,49 €
| Manufacturer | Setra |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.9 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Setra |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | THW |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | THW (technical rescue service) |
| Material | plastic |
| Color | White blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.9 g |