Setra S 215 Bus "Polizei NRW"
Product number:
306225
Listprice:
32,95 €
Some time ago, the formerly green personnel carriers of the police in NRW were also adapted to the current appearance which is still valid today.
| Manufacturer | Setra |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | Silver blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.3 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Some time ago, the formerly green personnel carriers of the police in NRW were also adapted to the current appearance which is still valid today.
| Manufacturer | Setra |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Polizei |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Collection | police |
| Material | plastic |
| Color | Silver blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.3 g |
| Release Date | September/October 2016 |