Setra 228 dt 3a The Ice Tiger's Travel Center Krugmann
Product number:
187831
Listprice:
20,72 €
| Manufacturer | Setra |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Die Ice Tigers Reise Zentrum Krugmann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.5 g |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Setra |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Die Ice Tigers Reise Zentrum Krugmann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | bus |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 200 x 76 x 36 mm |
| Weight | 83.5 g |