Set with two models "Auf Achse" Season 6, from 1996, set 9
Product number:
158909
Listprice:
49,90 €
In the last season of the popular TV series „Auf Achse“, next to other actors, also different vehicles were used. This set concludes the popular miniature model series.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Auf Achse |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red black yellow white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 170 x 36 mm |
| Weight | 220 g |
| Release Date | September/October 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In the last season of the popular TV series „Auf Achse“, next to other actors, also different vehicles were used. This set concludes the popular miniature model series.
| Manufacturer | MAN |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Auf Achse |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red black yellow white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 170 x 36 mm |
| Weight | 220 g |
| Release Date | September/October 2011 |