Set "Hoechst plant's infraserv firefighting department"
Product number:
273350
Listprice:
30,26 €
| Manufacturer | BMW, Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Werkfeuerwehr infraserv Höchst |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red / white-green |
| Packaging dimensions LxWxH | 230 x 37 x 120 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 03/2005 |
| Limited quantity | 1900 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | BMW, Mercedes-Benz |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Werkfeuerwehr infraserv Höchst |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | special vehicles |
| Collection | fire brigade |
| Material | plastic |
| Color | Red / white-green |
| Packaging dimensions LxWxH | 230 x 37 x 120 mm |
| Weight | 100 g |
| Production date | 03/2005 |
| Limited quantity | 1900 |