Scania TL refrigerated box semitrailer "Beau 2" (F)
Product number:
120838
Listprice:
49,90 €
The second vehicle of the French Beau Transportation Company, located in Couhè is released by Herpa as a Truck-Highlight. This truck features elaborate airbrush painting as well as a driver figure and is released in a Private-Collection Showcase.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Beau 2 Frankreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 256 g |
| Release Date | July/August 2006 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The second vehicle of the French Beau Transportation Company, located in Couhè is released by Herpa as a Truck-Highlight. This truck features elaborate airbrush painting as well as a driver figure and is released in a Private-Collection Showcase.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Beau 2 Frankreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 256 g |
| Release Date | July/August 2006 |