Scania RTL box semitrailer "La Revolution" (F)
Product number:
120906
Listprice:
49,90 €
Extraordinary showtrucks are also driving through France, such as this truck with the theme „The revolution – La Revolution“, which will be released with very elaborate imprinted details in a Private Collection Showcase. The cabin will furthermore be equipped with a drivers- and a passenger figurine.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Beuschart La Revolution Frankreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 274 g |
| Release Date | January/February 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Extraordinary showtrucks are also driving through France, such as this truck with the theme „The revolution – La Revolution“, which will be released with very elaborate imprinted details in a Private Collection Showcase. The cabin will furthermore be equipped with a drivers- and a passenger figurine.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Beuschart La Revolution Frankreich |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 274 g |
| Release Date | January/February 2007 |