Scania R TL tank semitrailer "Ast Birrer" (CH)
Product number:
066181
Listprice:
21,50 €
The Swiss transport company Ast Birrer, based in Biel north of Bern is specializing in transporting waste oil and chemical waste.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Ast Birrer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28 g |
| Release Date | May/June 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Swiss transport company Ast Birrer, based in Biel north of Bern is specializing in transporting waste oil and chemical waste.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Ast Birrer |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28 g |
| Release Date | May/June 2014 |