Scania R TL Stöffel-Liner truck semitrailer "Michels"
Product number:
303088
Listprice:
29,50 €
The forwarder Michels from Westerwald operatesthe original of this Kempf Stöffel-Liner, pulled by a brand-new and very elaborately designed Scania R 13 Topline rigid tractor.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Michels |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red -red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.9 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The forwarder Michels from Westerwald operatesthe original of this Kempf Stöffel-Liner, pulled by a brand-new and very elaborately designed Scania R 13 Topline rigid tractor.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Michels |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red -red |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.9 g |
| Release Date | January/February 2014 |