Scania R TL rigid tractor "HP-Trans - Valentino Rossi" (CZ)
Product number:
110877
Listprice:
49,95 €
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | HP Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 92.4 g |
| Release Date | May/June 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | HP Trans |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | tractor (single) |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 124 x 68 x 70 mm |
| Weight | 92.4 g |
| Release Date | May/June 2017 |