Scania R TL refrigerated semitrailer "Wolter Koops" (NL)
Product number:
302586
Listprice:
27,50 €
Formneuheit! Als eines der ersten Unternehmen wird New type! Wolter Koops was one of the first companies in Europe. Herpa promptly realizes the miniature model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wolter Koops Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.4 g |
| Release Date | September/October 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Formneuheit! Als eines der ersten Unternehmen wird New type! Wolter Koops was one of the first companies in Europe. Herpa promptly realizes the miniature model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wolter Koops Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86.4 g |
| Release Date | September/October 2013 |