Scania R TL refrigerated semitrailer "John Vonk" (NL)
Product number:
307000
Listprice:
44,95 €
John Vonk Thermo is a Dutch transport company from Bodengaven. The forwarder promotes the truck tuner „Exclusive Truckstyling” where drivers and forwarders can get very special vehicle interior designed and installed.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | John Vonk Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.4 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
John Vonk Thermo is a Dutch transport company from Bodengaven. The forwarder promotes the truck tuner „Exclusive Truckstyling” where drivers and forwarders can get very special vehicle interior designed and installed.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | John Vonk Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.4 g |
| Release Date | March/April 2017 |