Scania R TL refrigerated semitrailer "Guntram Muther" (A)
Product number:
302036
Listprice:
39,50 €
Guntram Muther from Lauterach in Austria has specialized in transports from and to Scandinavia. The strikingly designed semitrailer is operated in Austria, Denmark and Sweden.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Guntram Muther |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | March/April 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Guntram Muther from Lauterach in Austria has specialized in transports from and to Scandinavia. The strikingly designed semitrailer is operated in Austria, Denmark and Sweden.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Guntram Muther |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | March/April 2013 |