Scania R TL refrigerated box trailer "TSU Bode"
Product number:
301671
Listprice:
26,50 €
TSU Bode is an aspiring transport company with headquarters in Tarnow, west of Rostock. Jens Bode deploys more than 20 strikingly designed truck-trailer combinations just like this Scania semitrailer which also promotes the truck center Petersen.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Bode LKW Center Petersen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
TSU Bode is an aspiring transport company with headquarters in Tarnow, west of Rostock. Jens Bode deploys more than 20 strikingly designed truck-trailer combinations just like this Scania semitrailer which also promotes the truck center Petersen.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | TSU Bode LKW Center Petersen |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | May/June 2013 |