Scania R TL refrigerated box semitrailer "Verbeek" (NL)
Product number:
303149
Listprice:
36,50 €
The Hungary-based company Huncargo mainly operates DAF rigid tractors with Spacecabcabs in international long-distance traffic. The new design launched in 2013 matches the trailers.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Verbeek Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-bright gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Release Date | January/February 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Hungary-based company Huncargo mainly operates DAF rigid tractors with Spacecabcabs in international long-distance traffic. The new design launched in 2013 matches the trailers.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Verbeek Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-bright gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87.5 g |
| Release Date | January/February 2014 |