Scania R TL refrigerated box semitrailer truck“Heide Logistik“
Product number:
944618
Listprice:
44,95 €
The Scania R TL refrigerated box trailer “Heide Logistik“ is now also available for you as an exclusive model in our online store.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.4 g |
| Production date | 05/2021 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Scania R TL refrigerated box trailer “Heide Logistik“ is now also available for you as an exclusive model in our online store.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 95.4 g |
| Production date | 05/2021 |
| Limited quantity | 1000 |