Scania R TL refrigerated box semitrailer "Heide Logistik"
Product number:
307833
Listprice:
44,95 €
To enhance the white refrigerated trailer truck (item no. 307017) of Heide Logistik from Kirchlinteln, we now release a second vehicle with new Scania R Topline tractor.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heide Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Release Date | September/October 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
To enhance the white refrigerated trailer truck (item no. 307017) of Heide Logistik from Kirchlinteln, we now release a second vehicle with new Scania R Topline tractor.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heide Logistik |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 86 g |
| Release Date | September/October 2017 |