Scania R TL refrigerated box semitrailer "Florius" (NL)
Product number:
121156
Listprice:
49,90 €
The original of this model is based in the Netherlands and mainly transports cut flowers from the Dutch flower markets to Germany. .
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Florius De Laat Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 73 x 76 mm |
| Weight | 257.9 g |
| Release Date | January/February 2009 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The original of this model is based in the Netherlands and mainly transports cut flowers from the Dutch flower markets to Germany. .
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Florius De Laat Niederlande |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 73 x 76 mm |
| Weight | 257.9 g |
| Release Date | January/February 2009 |