Scania R TL refrigerated box semitrailer „Bruno Valcarenghi“ (I)
Product number:
309493
Listprice:
49,95 €
Bruno Valcarenghi is known for its beautiful vehicles beyond Italy as well. Herpa is going to realize miniature models featuring the forwarder’s design.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bruno Valcarenghi Italien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.1 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Bruno Valcarenghi is known for its beautiful vehicles beyond Italy as well. Herpa is going to realize miniature models featuring the forwarder’s design.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Bruno Valcarenghi Italien |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red-gray |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 94.1 g |
| Release Date | November/December 2018 |