Scania R TL refrigerated box semitrailer "Brocker"
Product number:
158046
Listprice:
29,50 €
The Brocker company operates over 20 of these flashy semitrailers nationwide to transport organic carrots and carrots for storage. The model features the elaborate authentic prints.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hans Brocker KG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Brocker company operates over 20 of these flashy semitrailers nationwide to transport organic carrots and carrots for storage. The model features the elaborate authentic prints.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Hans Brocker KG |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92 g |
| Release Date | January/February 2011 |