Scania R TL refrigerated box semitrailer "A&S" (NL)
Product number:
159135
Listprice:
29,50 €
With lots of effort and willingness, the forwarder Alex Theeuwen designed its own vehicle. Theentrepreneur operates the striking Scania himself but solely between the Netherlands and Switzerland.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | A&S Cargo |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black-and-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92 g |
| Release Date | November/December 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
With lots of effort and willingness, the forwarder Alex Theeuwen designed its own vehicle. Theentrepreneur operates the striking Scania himself but solely between the Netherlands and Switzerland.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | A&S Cargo |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black-and-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92 g |
| Release Date | November/December 2011 |