Scania R TL refrigerated box EuroCombi "Trans Härmä Oy/Viking" (SF)
Product number:
158107
Listprice:
49,90 €
This flashy Gigaliner is operated for refrigerated transports in Finland. The elaborate vehicle is manufactured as model highlight with lots of accessories and lavish prints.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trans Härmä Oy Viking Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 110 g |
| Release Date | January/February 2011 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This flashy Gigaliner is operated for refrigerated transports in Finland. The elaborate vehicle is manufactured as model highlight with lots of accessories and lavish prints.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Trans Härmä Oy Viking Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 110 g |
| Release Date | January/February 2011 |