Scania R TL Kempf Stöffel-Liner "Wagner"
Product number:
302982
Listprice:
32,50 €
The transport company Wagner from Central Franconia has once again put a new semitrailer on the road. For construction material transports the strikingly designed Scania Topline is operated with the new Kempf Stöffel-Liner.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.7 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The transport company Wagner from Central Franconia has once again put a new semitrailer on the road. For construction material transports the strikingly designed Scania Topline is operated with the new Kempf Stöffel-Liner.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Wagner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 72.7 g |
| Release Date | November/December 2013 |