Scania R TL Eurocombi "Princess" (FIN)
Product number:
304429
Listprice:
59,00 €
Most truck highlights can be probably be found in the utility vehicle sector in Finland just like this Scania combinaticombination named "Ice Princess" operated by the Jalava company.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Princess Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Enzian blue / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 113.5 g |
| Release Date | March/April 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Most truck highlights can be probably be found in the utility vehicle sector in Finland just like this Scania combinaticombination named "Ice Princess" operated by the Jalava company.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Princess Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Enzian blue / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 113.5 g |
| Release Date | March/April 2015 |