Scania R TL curtain canvas semitrailer "Vögel" (A)
Product number:
066389
Listprice:
22,50 €
Fans of the N-track models can look forward to a very special highlight - this semitrailer of the forwarder Vögel based in Bludesch, Austria.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Vögel Transporte |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.2 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Fans of the N-track models can look forward to a very special highlight - this semitrailer of the forwarder Vögel based in Bludesch, Austria.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Vögel Transporte |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 28.2 g |
| Release Date | May/June 2015 |