Scania R TL curtain canvas semitrailer "SKS / wheelsforwinner.com"
Product number:
302210
Listprice:
34,50 €
For its customer wheelsforwinners, SKS from Mogendorf - specialized in transporting two-wheeled vehicles - had a trailer designed. The elaborate motif is also replicated on the model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | SKS wheelforwinner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | May/June 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For its customer wheelsforwinners, SKS from Mogendorf - specialized in transporting two-wheeled vehicles - had a trailer designed. The elaborate motif is also replicated on the model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | SKS wheelforwinner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | May/June 2013 |