Scania R TL curtain canvas semitrailer "Schubert Tegernsee"
Product number:
299312
Listprice:
39,50 €
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Andreas Schubert Transporte Tegernsee |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic / black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 274 g |
| Production date | 07/2011 |
| Limited quantity | 1000 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Andreas Schubert Transporte Tegernsee |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Silver metallic / black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 274 g |
| Production date | 07/2011 |
| Limited quantity | 1000 |