Scania R TL curtain canvas semitrailer "Oswald Hüfner"
Product number:
304610
Listprice:
34,50 €
Following the two trucks of the forwarder Hüfner from Bad Brückenau Herpa now releases a Scania R `09 Topline with curtain-canvas trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oswald Hüfner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.1 g |
| Release Date | May/June 2015 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Following the two trucks of the forwarder Hüfner from Bad Brückenau Herpa now releases a Scania R `09 Topline with curtain-canvas trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Oswald Hüfner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 89.1 g |
| Release Date | May/June 2015 |