Scania R TL curtain canvas semitrailer "Nottelmann"
Product number:
308496
Listprice:
44,95 €
A Scania R Topline tractor with leading axle was redesigned by Marten Nottelmann and combined with a tarpaulin trailer. The Herpa model is released as one-time Edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Nottelmann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | November/December 2018 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A Scania R Topline tractor with leading axle was redesigned by Marten Nottelmann and combined with a tarpaulin trailer. The Herpa model is released as one-time Edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Nottelmann |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 97 g |
| Release Date | November/December 2018 |