Scania R TL curtain canvas semitrailer "Konzack"
Product number:
121750
Listprice:
59,95 €
Andres Konzack commissioned Niedergesäß to airbrush a new, beautiful Scania semitrailer. The metallic colored tractor features several elaborate multi-colored prints, the trailer the appealing design. The model is delivered in a display box.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Konzack |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Metallic dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 260.3 g |
| Release Date | March/April 2017 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Andres Konzack commissioned Niedergesäß to airbrush a new, beautiful Scania semitrailer. The metallic colored tractor features several elaborate multi-colored prints, the trailer the appealing design. The model is delivered in a display box.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Konzack |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Metallic dark blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 76 mm |
| Weight | 260.3 g |
| Release Date | March/April 2017 |