Scania R TL curtain canvas semitrailer "Heinrichs"
Product number:
306669
Listprice:
49,95 €
In cooperation with Scania Bochum we have developed this beautiful truck ofSpedition Sascha Heinrichs Transporte from Mönchengladbach, produced with 2-part chromed rims.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heinrichs Scania Bochum |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.4 g |
| Release Date | November/December 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In cooperation with Scania Bochum we have developed this beautiful truck ofSpedition Sascha Heinrichs Transporte from Mönchengladbach, produced with 2-part chromed rims.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Heinrichs Scania Bochum |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Black |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 88.4 g |
| Release Date | November/December 2016 |