Scania R TL container semitrailer "CMA/CGM"
Product number:
065443
Listprice:
11,00 €
For friends of the small track, we will release additional interesting models, which are authentically designed and labeled. With them, the model railway can be further equipped with true-to-the original vehicles. The wheels are movable, and the trailers can be separated from the tractors.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | CMA CGM |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 19.7 g |
| Release Date | March/April 2007 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For friends of the small track, we will release additional interesting models, which are authentically designed and labeled. With them, the model railway can be further equipped with true-to-the original vehicles. The wheels are movable, and the trailers can be separated from the tractors.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | CMA CGM |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Red Blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 19.7 g |
| Release Date | March/April 2007 |