Scania R TL box semitrailer "Schumacher"
Product number:
065795
Listprice:
12,50 €
We also include some vehicles for the fans of the small track, which are modern and correspond with the originals exactly. This time, we release a box semitrailer of the forwarder Schumacher from Aachen.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Schumacher |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27.2 g |
| Release Date | September/October 2010 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
We also include some vehicles for the fans of the small track, which are modern and correspond with the originals exactly. This time, we release a box semitrailer of the forwarder Schumacher from Aachen.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Schumacher |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White |
| Packaging dimensions LxWxH | 110 x 38 x 25 mm |
| Weight | 27.2 g |
| Release Date | September/October 2010 |