Scania R TL box semitrailer "DHL"
Product number:
065580
Listprice:
19,50 €
For the TT-track fans (1/120), Herpa produces more model trucks and cars. This time a Scania R TL box semitrailer of the mail company DHL.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | DHL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | March/April 2009 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For the TT-track fans (1/120), Herpa produces more model trucks and cars. This time a Scania R TL box semitrailer of the mail company DHL.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:120 |
| Operator | DHL |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Yellow |
| Packaging dimensions LxWxH | 210 x 76 x 36 mm |
| Weight | 52 g |
| Release Date | March/April 2009 |