Scania R TL box semitrailer "Brunner"
Product number:
155830
Listprice:
24,50 €
For Herpa, the forwarding company Brunner from Pyras in Central Franconia is no unknown since it operates the Herpa world history truck no. 9. This time, we are releasing a Scania R TL refrigerated box trailer in company-own design.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brunner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92 g |
| Release Date | May/June 2009 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
For Herpa, the forwarding company Brunner from Pyras in Central Franconia is no unknown since it operates the Herpa world history truck no. 9. This time, we are releasing a Scania R TL refrigerated box trailer in company-own design.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Brunner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 92 g |
| Release Date | May/June 2009 |