Scania R TL box semitrailer "Brunner"
Product number:
065535
Listprice:
11,00 €
Also the fans of the small N scale won’t miss out. We are preparing a vehicle in company design of the Brunner company from Thalmässing, near Nuremberg. This forwarding company also operates the show truck “The oceans”, which will also be released as H0 model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Brunner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 11.9 g |
| Release Date | March/April 2008 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Also the fans of the small N scale won’t miss out. We are preparing a vehicle in company design of the Brunner company from Thalmässing, near Nuremberg. This forwarding company also operates the show truck “The oceans”, which will also be released as H0 model.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:160 |
| Operator | Brunner |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Blue White |
| Packaging dimensions LxWxH | 36 x 63 x 30 mm |
| Weight | 11.9 g |
| Release Date | March/April 2008 |