Scania R TL box Eurocombi "Ristimaa Madonna" (FIN)
Product number:
303743
Listprice:
59,50 €
A new highlight of the Finnish company Ristimaa is released as one-time edition. The airbrush artist Perttu Papunen impressively eternalized the pop icon Madonna on the truck.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ristimaa Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 114.9 g |
| Release Date | September/October 2014 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
A new highlight of the Finnish company Ristimaa is released as one-time edition. The airbrush artist Perttu Papunen impressively eternalized the pop icon Madonna on the truck.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Ristimaa Finnland |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | white |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 114.9 g |
| Release Date | September/October 2014 |