Scania R TL box EuroCombi "Öström" (SF)
Product number:
301855
Listprice:
49,50 €
This beautiful Scania of Öström is operated in Finland. The company deals with purchasing and processing potatoes. This strikingly designed Scania truck pulls an entire trailer via dolly. The model is a one-time edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Öström |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 124.1 g |
| Release Date | January/February 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
This beautiful Scania of Öström is operated in Finland. The company deals with purchasing and processing potatoes. This strikingly designed Scania truck pulls an entire trailer via dolly. The model is a one-time edition.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Öström |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | trailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Multi -color motif |
| Packaging dimensions LxWxH | 310 x 76 x 36 mm |
| Weight | 124.1 g |
| Release Date | January/February 2013 |