Scania R TL ADR Silo semitrailer "Greiwing"
Product number:
306195
Listprice:
39,95 €
In Herpa’s collector’s circles, the forwarder Greiweing has been an established name for years. We now release the current Scania tractor with a Feldbinder ADR silo Trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Greiwing |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Cobalt blue-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.5 g |
| Release Date | September/October 2016 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
In Herpa’s collector’s circles, the forwarder Greiweing has been an established name for years. We now release the current Scania tractor with a Feldbinder ADR silo Trailer.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Greiwing |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Cobalt blue-white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 84.5 g |
| Release Date | September/October 2016 |