Scania R swapcontainer semitrailer "Kube & Kubenz"
Product number:
302432
Listprice:
29,50 €
Tank, silo and dangerous goods transports are the core business of the forwarder Kube & Kubenz, established in 1930. The first model of the forwarder was released as early as 1993, now the series is expanded.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kube & Kubenz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White / ultramarin blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.1 g |
| Release Date | July/August 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
Tank, silo and dangerous goods transports are the core business of the forwarder Kube & Kubenz, established in 1930. The first model of the forwarder was released as early as 1993, now the series is expanded.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Kube & Kubenz |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | White / ultramarin blue |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 70.1 g |
| Release Date | July/August 2013 |