Scania R Streamline TL refrigerated semitrailer"Schöni National" (CH)
Product number:
302913
Listprice:
29,50 €
The Swiss forwarder Schöni operates this Scania with refrigerated box trailer in national traffic. The vehicles for international traffic feature different writings on the trailers.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schöni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Fire red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | November/December 2013 |
Information to product safety
Manufacturer and responsible person:
Herpa Miniaturmodelle GmbH
Leonrodstraße 46-47
90599 Dietenhofen
herpa@herpa.de / www.herpa.de
Warning:
Small scale and life-like model for adult collectors. Not suitable for children under 14 years!
The Swiss forwarder Schöni operates this Scania with refrigerated box trailer in national traffic. The vehicles for international traffic feature different writings on the trailers.
| Manufacturer | Scania |
|---|---|
| Scale | 1:87 |
| Operator | Schöni |
| Category | Cars & Trucks |
| Carstrucks Type | semitrailer truck |
| Collection | freight forwarding |
| Material | plastic |
| Color | Fire red / white |
| Packaging dimensions LxWxH | 260 x 76 x 36 mm |
| Weight | 87 g |
| Release Date | November/December 2013 |